neděle 9. února 2014

Mé knižní série (6)


Cílem tohoto meme je ukázat a vyfotit knižní série, které máte kompletní nebo čekáte na vydání dalších dílů a zodpovědět na pár otázek. Toto meme má na svědomí Roxanne.

Jsme tu již pošesté! Dnes jsem si vybrala šestidílnou sérii Mediátor od Meg Cabotové.


Jak ses o téhle sérii dozvěděla?

Zhruba před devíti lety jsem byla na letním táboře a kamarádka tam četla zrovna čtvrtý díl. A já jako správný knihomol jsem byla zvědavá a knížku jsem jí sebrala a přečetla. V té době u nás ještě YA skoro nebylo, a tak pro mě byl Mediátor něčím novým, neokoukaným. A jelikož jsem chtěla vědět, jak to vůbec dopadne a jak to začalo, v knihovně jsem si sehnala i zbytek dílů.

Kolik dílů jsi zatím stihla přečíst?

Všechny, a dokonce několikrát. Je to série, která se jen tak neomrzí.

Co na tuhle sérii říkáš?

Miluju jí, už jen proto, že to byla moje první paranormálka, která mě víc přiblížila k žánru YA. Navíc miluju duchy a lásku, a v těch 12-13 to byla prostě pecka. Miluju autorčin styl psaní a zároveň i postavy. Hlavní hrdinka je správná bad ass, která se nebojí nakopat zadky duchům. A ti kluci... ach!


Který díl z celé série máš nejradši?

Vzhledem ke konci bych měla asi říct Čtvrtý rozměr lásky, ale za nejlepší považuji ten pátý, V pasti. A to díky Paulovi, který se konečně objevuje na scéně. 

Jaká je tvoje oblíbená postava, proč?

Paul Slater. Suze sice miluju, ale prostě Paul je Paul. Většina lidí ho nemá ráda, ale to mi vůbec nevadí. Paul je sice hajzl, ale hodně sexy hajzl. Jesse je sice taky sladkej (se svojí úchylkou na Španěly bych ho měla mít na prvním místě), ale Paul je prostě jen jeden.

Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?

María de Silva. Blbka s krinolínou, která by si zasloužila shořet v pekle za to, co provedla.


Existuje nějaká scéna, na kterou jen tak nezapomeneš?

Úplný závěr posledního dílu. Nestavěj své lásce vězení, milovat znamená křídla si dát. Jestli vy dva jste si souzení, svobodná vrátí se tisíckrát.

Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?

Většině lidí se naše obálky nelíbí. Asi to chápu, ale pořád se mi líbí víc jak ty kreslené. 

Která obálka se ti líbí nejvíc?

Jsou všechny na stejné brdo, ale barevně mám nejradši fialovou šestku.

A co říkáte na tuhle sérii vy? :) 

5 komentářů :

 1. Sérii jsem nečetla, ale koukala jsem na obálky. České jsou definitivně lepší :)

  OdpovědětSmazat
 2. Sériu milujem :) Úplne geniálna pre mňa :)

  OdpovědětSmazat
 3. Měla jsem první dva díly týhle série, ale abych se přiznala, vůbec si už nepamatuju, jestli se mi líbily. =D A pak jsem je půjčila kamarádce... A od tý doby je už neviděla. =/

  OdpovědětSmazat
 4. uzasna serie na ktere jsem vyrostla a cetla nekolikrat :-) nikdy se neokouka , me se teda ceske obalky nelibi , vubec ctenare neupoutaji , ty originální se mi libi vice :)

  OdpovědětSmazat
 5. Tahle série mě začíná lákat :)

  OdpovědětSmazat