Vendea

Kdo je tohle stvoření, které okupuje tenhle blog? Co se skrývá za tím jedním slovem?

Nejsem E.T., upír, vlkodlak, anděl, kojot, mut nebo nějaký superhrdina. Jak už jste z náplně blogu asi pochopili, miluji knihy. I moje přezdívka pochází z knižního světa, a to přesně z Tolkienova elfského jazyka. V překladu moje křestní jméno. Jak originální, že?

Oslovovat mě můžete jak chcete, jsem zvyklá na různé zkomoleniny od Ven až po Vendettu. Ne, vážně mi nevadí, když mi budete říkat Vendetta. Jsem už zvyklá.

Letos oslavím dvacáté páté narozeniny, úspěšně jsem odmaturovala na Obchodní akademii a v současnosti studuji na Univerzitě HK. Odstátnicovala jsem v oboru Literární dokumentaristika a teorie čtenářství a letos jsem začala studovat obor Management cestovního ruchu se zaměřením na anglický jazyk. Mou posedlostí jsou také jazyky. Mluvím celkem dobře anglicky, česky, a snažím se i německy a španělsky. Mimoto miluji cestování, což se odráží i v Postcrossingu a tak podobně.

Pokud se se mnou chcete kamarádit, měli byste vědět, že to nebudete mít moc snadné. Jsem dle zvířetníkového zvěrokruhu štír, což znamená, že jsem velice komplikovaná osobnost. Někdy se v sobě ani sama nevyznám, takže to prosím pochopte. Jak už zvířetník říká, je ve mně spousta temnoty, která se občas dost hlasitě projevuje. Jsem výbušná, snadno se naštvu, bývám i majetnická a v některých chvílích myslím jen na sebe. Na druhou stranu se ale držím svých přátel, pro které bych udělala vše na světě. Takže, jednoduché pravidlo - nesnažte se mě naštvat nebo v něčem poučovat, pokud o to sama nepožádám. Jinak bude zle.

Ke knihám jsem se dostala už ve svých 4 letech, kdy jsem se naučila číst. Zatímco ostatní spolužáci v třetí třídě četli obrázkové knihy, já si spokojeně louskala Harryho Pottera. Je tedy jasně vidět, odkaď se moje posedlost knhami vzala. Čtu také zčásti proto, abych nachytala inspiraci při psaní vlastních příběhů. A jaké knihy miluji? Nevadí mi číst prakticky jakýkoliv žánr, ale moje srdce patří Darrenu Shanovi a jeho sérii Cirque du Freak (tenhle autor je můj nejoblíbenější) a Tahereh Mafi a jejímu Shatter Me (Kenji Kishimoto je můj knižní manžel). Dále mám ráda knihy od Meg Cabotové, Patricka Nesse (ten chlap je génius!), , Sarah J. Maas a dalších. Nejraději čtu v originále (v angličtině).

Mimo čtení také chodím ráda s přáteli do kina, koukám na anime (japonskou kulturu miluju), jezdím na kole. Mezi moje nejoblíbenější jídla patří palačinky a pizza, z barev nedám dopustit na kobaltově modrou a také se věnuji esoterice (tajemno, říkejte si tomu jak chcete). Pokud se ve vašem okolí tedy děje něco nadpřirozeného, sem s tím. Jsem také závislá na Marvel hrdinech, zvláště pak X-menech. A na Doctorovi Who. A Lokim. A mém příteli.

A kde mě najdete?

E-mail:
- katerina.kopistova@seznam.cz (případně vendeadreams@gmail.com)

4 komentáře :

 1. ano, snadno se načteš :D máš tam chybičku

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkný životopis a pozdravuju další kolegyni knihomolku :)

  OdpovědětVymazat
 3. ještě bysis měla přečíst 1. díl Rafaelovy školy (Vílí křídla)
  mimochodem taky zbožňuju knížky ↑ a jsem taky ♥Shanovou♥ fanynkou

  OdpovědětVymazat
 4. ÁÁÁ taky závislost na Doctorovi?? Jsme na tom stejně :D

  OdpovědětVymazat