neděle 23. září 2012

Posuď knihu podle obalu (1)

 
Meme pořádá Syki. Úkolem je vybrat si cover knihy a zhodnotit ho.

 Pro tento týden jsem si vybrala Sukubu 4 od Richelle Mead.

 
Anotace:
 
Některá přání se splní až ve chvíli, když už nám jsou k ničemu
Nadpřirozená svůdkyně Georgina nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce. Propadá starým zlozvykům a nesmrtelní kamarádi už nemůžou její věčné nářky vystát. A pak provede Georgina něco tak hrozného, že ji její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města.

Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistů. Její vyhnanství skončí stejně náhle, jako k němu došlo: mezi nesmrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil.

Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřirozené schopnosti. Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgina v daném stavu nachází i kladnou stránku: když teď při sexu nebere mužům životní energii, mohla by se zase dát dohromady s milovaným Sethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný?

Můj názor:

Obálka čtvrtého dílu Sukuby se mi ze všech dílů líbí asi nejvíce. Zeleno-černý nádech obálky k ní příjemně ladí a dokonce i font písma je skvělý. Jednodušše řečeno - tahle obálka má místo v mém srdci. Celou sérii miluju a tahle obálka mne určitě přesvědčila o tom, že jí mám i nadále číst.

1 komentář :