pátek 7. února 2020

Měsíční chvástačka (listopad 2019)


Meme pořádané Judit

Knihy, které jsem si koupila


V listopadu jsem se držela a pořídila si jen pět věcí. V předprodeji jsem si koupila Call Down the Hawk, spin-off sérii k Raven Boys. Na bazaru jsem objevila úžasnou knížečku od mého oblíbeného autora, Pes Jejího Veličenstva. Při návštěvě Polska jsem jako vždy nemohla odejít s prázdnou a odnesla si Goblin Slayera 6, Kamisama Kiss 21 a On zimny, Ona goraca.


Knihy, které jsem dostala jako recenzní výtiskJako první mi naložila nálož od Albáče - Škola dobra a zla: Křišťál času, Srdcerváči 2, Královnovrah, Země příběhů - speciální průvodce a to bylo tvé jméno. 2.


Jako další tu mám dva kousky od Slovartu a #booklabu - Achilleovu píseň a Královnu povětří a temnoty. Díky Fantasyi mi pak dorazilo i Sucho.

A nakonec všechny pohromadě!


A co jste v listopadu dostali vy?

1 komentář :

 1. Did you know there's a 12 word phrase you can speak to your man... that will trigger intense emotions of love and instinctual appeal to you deep inside his chest?

  That's because hidden in these 12 words is a "secret signal" that triggers a man's instinct to love, worship and protect you with his entire heart...

  12 Words That Trigger A Man's Love Impulse

  This instinct is so hardwired into a man's genetics that it will drive him to work better than before to do his best at looking after your relationship.

  As a matter of fact, triggering this powerful instinct is absolutely essential to achieving the best ever relationship with your man that the second you send your man one of the "Secret Signals"...

  ...You will instantly notice him expose his heart and mind to you in such a way he's never experienced before and he'll distinguish you as the only woman in the galaxy who has ever truly understood him.

  OdpovědětSmazat