neděle 17. října 2021

Recenze - Na jedné vlně

Oficiální anotace

Bailey zbožňuje filmy skoro stejně jako Alexe, filmového geeka, kterého zná jen přes internet. Když se dívka přestěhuje do kalifornského města, kde bydlí i on, radši mu to neřekne. Co když by se z něj vyklubal pošuk? Navíc ji v práci rozptyluje sekuriťák Porter Roth, který ji štve i přitahuje zároveň. Zůstane Bailey se svým online klukem, nebo to zkusí s Porterem? Tahle volba bude dost zapeklitá, protože Porter má tajemství: to on je Alex... víceméně.

Proč jsem si knihu vybrala?

Jenn Bennettovou jsem se poprvé setkala v knize Kudy ke hvězdám, která mne velmi příjemně překvapila, hlavně co se týče žánru. Proto jsem měla velké naděje i u její druhé knihy, kterou jsem netrpělivě vyhlížela. Téma filmového festivalu a surfování znělo celkem zajímavě, takže jsem neváhala ani chvíli.


Něco málo k obálkám


I když mají zahraniční obálky také šmrnc, nic se opět nevyrovná té naší, která je prostě boží. 

Hodnocení

Bailey si už nějakou dobu píše po internetu s Alexem, klukem, který je stejný filmový geek jako ona. Možná je do něj i tak trošku zamilovaná. Nesvěří se mu ale s faktem, že se nadobro stěhuje k otci do Kalifornie, a to rovnou do stejného městečka, kde bydlí i on. K zahnání času začne Bailey pracovat v muzeu, kde se seznámí s Porterem Rothem - na první pohled nebezpečným surfařem, který ji vytáčí k nepříčetnosti. Postupem času ale Portera poznává trochu blíž a zjišťuje, že je vlastně dost fajn. S tím vyvstává dilema... Porter nebo Alex? 

Na jedné vlně je samostatně stojící román z pera Jenn Bennettové, které u nás v překladu již vyšla kniha Kudy ke hvězdám. Z prostředí amerických národních parků se tentokrát přesuneme do slunné Kalifornie do prostředí surfařů a filmového festivalu. I tato kniha se řadí mezi young adult contemporary s velkou dávkou romantiky. Milovníci hate to love vztahů si přijdou na své, neboť právě o to tu jde. Mimo to se autorka zaměřila i na nějaká vážnější témata, a to především ta týkající se rodiny, rodinných vztahů a posttraumatického šoku. Autorka píše velmi svižně a čtivě - kratší kapitoly se navíc sem tam střídají s chatovou konverzací Bailey a Alexe, což velmi příjemně oživuje děj.

Jsem ten hladový žralok. A bojím se, že paže mi nebude stačit. Chci ho celýho.  

Příběh stojí z velké části na postavách a vztazích mezi nimi. Nejvíce prostoru dostává hlavní hrdinka Bailey, která neměla úplně šťastné dětství a stále se nemůže vzpamatovat z tragické události, která vedla k rozvodu jejích rodičů. Časté stěhování k tomu také moc nepřispělo. Bailey je ale bojovnice a snaží se svůj život vzít do vlastních rukou a začít znova. Kromě filmů miluje i historii, což mi přišlo vážně sympatické, jelikož se s tím v knihách až tak často nesetkávám. Porter Roth dělá sekuriťáka v muzeu, kde má brigádu i Bailey. Jeho rodinu v minulosti postihla tragédie, což ovlivnilo i jeho vášeň k surfování. A pak je tu Alex - filmový geek, s kterým si Bailey už nějakou dobu píše po internetu, nemá ale tušení, jak vypadá ve skutečnosti. Prostor dostávají i vedlejší postavy, z nichž některé oběma hlavním hrdinům pěkně zavaří. 

A nakonec mé vlastní dojmy. Nebudu lhát, po dočtení Kudy ke hvězdám jsem měla poměrně vysoká očekávání. Splnila se? Skoro. Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ale z toho viním spíše svou čtecí krizi než cokoliv jiného. Nakonec se to rozjelo a knihu jsem dočetla během jednoho večera. I když mi prostředí národního parku bylo bližší než kalifornská pláž, i tak jsem se nenudila. Autorka mě navíc opět velmi mile překvapila s vážnějšími tématy, které do příběhu velmi nenásilně vložila. Ke vztahu Portera a Bailey nemám co říct - vztahy "od nenávisti k lásce" mám moc ráda, a tady se moc povedl. A i když vám už od první strany pravděpodobně dojde, kdo je Alex, cesta k tomuto velkému odhalení není o nic méně zábavná. 

Na jedné vlně bych doporučila všem milovníkům romantických příběhů, kteří hledají něco čtivého a lehkého na jedno či dvě odpoledne. Hate to love vztah hlavních hrdinů je jen třešnička na dortu.

Celkové hodnocení: 4 z 5 hvězdiček

Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku. 

Více o knize ZDE

Zdroje:

Anotace a obálky   

5 komentářů :

 1. Thanks for sharing this with so much of detailed information, its much more to learn from your article. Keep sharing such good stuff.
  write for us on digitalmarketing

  OdpovědětVymazat
 2. Thanks for sharing this with so much of detailed information, its much more to learn from your article. Keep sharing such good stuff.
  employmentexchange

  OdpovědětVymazat
 3. Thanks for sharing this with so much of detailed information, its much more to learn from your article. Keep sharing such good stuff.
  Lily Lockett

  OdpovědětVymazat
 4. Your words of interest in this article almost match my own thoughts. This article is really commendable. I liked this post very much. Thank you very much for sharing such posts. Skip Hire Leicester

  OdpovědětVymazat
 5. Thanks for sharing this with so much of detailed information, its much more to learn from your article. Keep sharing such good stuff.
  myadornment
  Adornment is a personal and tailored jewellery shopping experience for consumers, allowing the exploration of a range of affordable but luxurious brands all within one e-commerce marketplace

  OdpovědětVymazat